TIPY NA ČTENÍ: TYHLE SRPNOVÉ KNIHY SI NENECHTE UJÍT!


Vybrali jsme 6 nejlepších knih různých žánrů, abyste se nemuseli potit v neklimatizovaném knihkupectví, a mohli se soustředit jen na to, co máte rádi – na čtení!

NOC S MARILYN MONROE

Co byste dělali, kdyby se vám jednou večer na gauči objevila Marilyn Monroe s tím, že vám poradí ohledně vztahů? Libby Lomaxová je na tom už tak špatně, že nabídku legendární filmové bohyně přijme. A kolotoč zmatků, omylů a nehod začíná… Volné pokračování roztomilé ho románu Noc s Audrey Hepburnovou!

 

TA PŘEDE MNOU

Psychologický thriller od tajemného autora, který boří žebříčky prodejů na celém světě. Všechno to začne, když si Jane pronajme nádherný dům. Cena je sice podezřele nízká, ale mladá žena potřebuje nový začátek, takže ušetřené peníze uvítá. Jenže pak se dozví, že předchozí nájemnice zemřela za podivných okolností. A co hůř – že se Jane v mnoha ohledech podobala. Za dveřmi minimalistického domu číhá maximální teror!

 

PROKLETÝ ROD PALMISANŮ

Pokud si rádi vychutnáte skvělý historický román, zbystřete! Prokletý rod Palmisanů je kniha přesně pro vás. Vypráví osud italského sirotka Vitantonia, který jako jediný chlapec rodiny Palmisanů přežije hrůzy první světové války. Ujme se ho jiná žena a Vitantonio vyrůstá jako bratr Giovanny Covertiniové. Přísahal, že nikdy nebude bojovat, ale ve Španělsku propuká občanská válka a na obzoru už jsou vidět fašistická mračna druhé světové války… Nezapomenutelný román prodchnutý vůní Středozemního moře!

 

VŮNĚ FRANCOUZSKÉHO PEČENÍ

Když už jsme u těch vůní… Jedna z nejlahodnějších vůní na světě je máslová vůně linoucí se z pravé francouzské pekárny. Křupavé bagety, jemné croissanty, sladké tartaletky s čerstvým ovocem, syté quiche, lahodné briošky – Francouzi jsou na své pečivo právem hrdí! Vůně francouzského pečení je nádherná kuchařka plná osvědčených receptů na ty nejvyhlášenější dobroty i mňamózní speciality ze země galského kohouta. Objednejte si ji a už nikdy se nevrátíte k rozmrazovaným rohlíkům z Alberta!

 

SNY ANDĚLŮ A CHIMÉR

Po letec h čekání se fanoušci fantasy spisovatelky Laini Taylorové dočkali! Vychází závěrečný díl trilogie Dcera kostí a dýmu, epického příběhu o magické válce, která zasáhne i náš všední svět… Stejně jako předchozí knihy Dcera kostí a dýmu a Dny krve a hvězdného třpytu se i Sny andělů a chimér dlouho držely na vrcholu žebříčku fantasy bestsellerů. Lahůdka pro mladší čtenáře (a pro ty, kdo jsou stále mladí alespoň duchem!).

 

MATCHA

Zelený čaj matcha se v poslední době z Japonska rozšířil na všechny kontinenty včetně Evropy. V úžasné ilustrované publikaci objevíte dějiny tohoto čaje a naučíte se řadu využití od běžného čaje až po zmrzliny, sladké pečivo nebo čokoládové tyčinky. Vyzkoušejte očistný čajový rituál a pochopíte, proč je matcha v Japonsku životní styl…