7 ČERVENCOVÝCH KNIH, KTERÉ SI MUSÍTE PŘEČÍST HNED, JAK VYJDOU


Sedmý měsíc roku již klepe na dveře a my se nemůžeme dočkat! Vychází totiž tolik skvělých novinek, že nebudeme vědět, do které se pustit dřív. Ale jak se známe, stejně nakonec dojde na všechny!

NENECH TO BÝT

Harlan Coben se vrací! Oblíbený autor thrillerů s překvapivými zvraty ve své nejnovější knize vykresluje, jak lži a staré tajemství dokáže zničit vztahy nejenom v rámci jedné rodiny, ale v celém městečku. Kniha se záhy po vydání dostala na vrchol žebříčku bestsellerů New York Times a my už se nemůžeme dočkat, až si ji zařadíme na vrchol naší čtecí hromádky!

JÁ A HOLKA ODVEDLE

Dělí je jenom jeden plot, ale klidně by je mohlo dělit tisíc mil. Patnáctiletý Matt je beznadějně zamilovaný do své sousedky, nejlepší kamarádky Tabby. Kdyby to byl román, ona se do něj zamiluje taky, jenže tohle je život a takhle to nefunguje. Připravte si kapesníčky, tahle kniha vás rozbrečí!

SAMA V ČERNÉM LESE

Když třicetileté Neve záhadná cizinka těsně před svou sebevraždou nechá obálku se závětí, v níž jí odkáže svůj dům uprostřed lesa, Neve nejprve váhá, zda se tam má nastěhovat. Jenže je po rozchodu a v práci si nevydělá ani na nájem, a tak to považuje za záblesk naděje. Ovšem namísto vysněné chaloupky nachází betonovou pevnost – zdá se, že se předchozí majitelka něčeho hrozně bála…

NEŽ POTKALA MĚ

Když se univerzitní profesor rozvede se svou manželkou a ožení se s milou a krásnou Ann, bývalou herečkou, považuje to za začátek lepšího a příjemnějšího života. Skoro jako ve snu. Jenže když se dozvídá o Anniných bývalých milencích a partnerech, začne se v něm probouzet neutišitelná žárlivost – a dříve zcela racionální profesor se stane posedlý myšlenkou, že mu Ann zahýbá…

LEDOVÍ PIRÁTI

Autor historického bestselleru Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann českým čtenářům přináší svůj třetí román, který se tentokrát odehrává v roce 828 ve Středozemním moři. Vikingská posádka pod vedením kapitána Alrika se živí dodáváním ledových kvádrů. Díky své rychlosti upoutají „ledoví piráti“ pozornost dóžete benátského, který jim zadá největší zakázku jejich životů – přivézt z Alexandrie do Benátek ostatky svatého Marka.

PAŘÍŽ PRO MILOVNÍKY MÓDY

Ilustrátorku Megan Hess už určitě znáte – loni vyšly její nádherné knížky Šaty a Coco Chanel. Letos se pro velký úspěch můžeme těšit na bohatě ilustrované průvodce Paříží a New Yorkem. A Paříž nás zaujala o trošku víc. Kdopak by odolal návštěvě Louvru, koktejlu v hotelu Ritz a pak nakupování u Louboutina nebo Diora? Cestujte stylově!

OSTRÉ PŘEDMĚTY

Bestsellerový psychothriller Gillian Flynnové Ostré předměty se dočká seriálové adaptace HBO s Amy Adams v hlavní roli, a u té příležitosti vychází v paperbacku a s úžasnou seriálovou obálkou! Pokud jste tuhle knihu od autorky Zmizelé ještě nečetli, rozhodně doporučujeme!