Anne Frasierová: Baví mě psát nepředvídatelnou hrdinku!


Thriller Nejsem mrtvá se dostal na pulty knihkupectví teprve před pár týdny, spousta čtenářů už ale má jasno: „Mám tušení, že se nám rýsuje další skvělá krimi série,“ napsala například jistá čtenářka na Databázi knih. My jsme proto spisovatelce Anne Frasierové položili pár záludných otázek!

Čím je postava Jude Fontaineové výjimečná? V knihkupectvích je obrovská konkurence silných ženských hrdinek. Čím Jude vyniká?

Kvůli tomu, že v životě zažila spoustu násilí, je uzavřená, vzdálená, trochu jako z jiné planety. Myslím, že právě tím se od ostatních postav liší. Hrozně mě baví Jude Fontaineovou psát, protože je nepředvídatelná. Člověk nikdy neví, jak zareaguje.

Četla jste před psaním knihy Nejsem mrtvá nějaké studie o psychologii nebo o lidské mimice?

Ne. Já dřív psala biografie a to mě myslím naučilo trochu zpomalit a ponořit se do psychologie postav trochu hlouběji. Navíc všichni jsme v životě zažili něco nepříjemného – asi ne tak hrozného jako Jude, ale pořád z toho lze vycházet.

Jak se vám líbí česká obálka Nejsem mrtvá?

Moc!

Někteří čtenáři nám napsali, že Nejsem mrtvá je perfektní čtení pro fanoušky knih Angely Marsonsové. Znáte její sérii s Kim Stoneovou?

Já se snažím fikci vyhýbat, aby mě to při psaní neovlivňovalo. Čtu spíš literaturu faktu.

Sledujete aspoň seriály? Co třeba Ostré předměty, adaptaci bestselleru Gillian Flynnové?

Ano! Hrozně mě to baví! Amy Adams je naprosto skvělá!