Pro čtenáře Sedmilhářek. Fáma ukazuje, kam až může zajít pomluva


Britská spisovatelka Lesley Kara se ze dne na den stala literární hvězdou, o které se mluví na obou stranách Atlantiku. Její debut Fáma ukazuje, jak se brutálně změní vztahy v malém městečku poté, co se mezi obyvateli rozšíří zpočátku nevinné zvěsti. Čtenáři připomene bestseller Sedmilhářky.

Všechno začne náhodně zaslechnutým drbem. Fámou, ze které běhá mráz po zádech. Šeptanda se zpočátku šíří mezi znuděnými maloměstskými paničkami, které mají nadbytek volného času, ale když malé městečko ovládne strach a paranoia, k násilí už je to jen krůček.

Lesley Kara mistrovsky popisuje povahy jednotlivých postav i to, jak se atmosféra mezi nimi ostře změní poté, co se začnou vzájemně podezřívat. Čtenářům, kteří jsou obeznámeni s popkulturními trendy, Fáma připomene Sedmilhářky od australské spisovatelky Liane Moriarty, kterou stanice HBO zpracovala jako minisérii s Nicole Kidman a Reese Witherspoon v hlavních rolích. I zde se staneme svědky, jak se vztahy mezi obyvateli poklidného předměstí vyostří po zdánlivě nevinné potyčce mezi dětmi.

Román Fáma se vyšplhal na žebříčky bestsellerů v Británii a USA a nadšeně o něm hovoří dokonce i Paula Hawkins, autorka bestselleru Dívka ve vlaku: „Nechá vás tápat až do poslední stránky!“