Spisovatelé, kteří v roce 2020 musí vydat knihu!


Píšou dobře, ale pomalu… Ačkoliv napsali vynikající knihy, už jsme o nich dlouho neslyšeli a pevně doufáme, že v roce 2020 svou nečinnost prolomí a my se konečně dočkáme!

ANDY WEIR

Jeho knižní debut Marťan byl naprostá pecka. Knihu četli i lidé, kteří sci-fi obvykle nečtou, protože kombinace svérázného humoru hlavního hrdiny, vědeckých faktů a vzrušujícího napětí, prostě čtenářům nedopřála chvilku oddechu. Po Marťanovi přišla stejně vzrušující Artemis, která se odehrávala na Měsíci. Doufáme, že se příští rok dočkáme dalšího vesmírného dobrodružství! Andy Weir totiž píše jako hvězda!

 

GILLIAN FLYNNOVÁ

Gillian, Gillian! Ty nás zlobíš! Proč nepíšeš, když máš takový talent pro nečekané zvraty a šokující odhalení? Po trojici geniálních thrillerů Ostré předměty, Temné kouty a Zmizelá se tahle americká spisovatelka odmlčela a od té doby v Hollywoodu píše scénáře. My ale nutně potřebujeme další plnohodnotnou knihu! Modlíme se, aby to příští rok vyšlo!

 

PAULA HAWKINS

Paula Hawkins je podobný případ jako Gillian Flynnová. Po světovém bestselleru Dívka ve vlaku a temném románu Do vody přestala psát s tím, že potřebuje „nachytat inspiraci a témata“. Jenže od té doby uplynuly dva roky a další kniha pořád nikde! Tak snad rok 2020 bude inspirativnější…

 

TERRY HAYES

Pokud jsme tady hanili Gillian Flynnovou a Paulu Hawkins, tak se jim musíme omluvit, protože obě mají na kontě víc knih než Terry Hayes. Po autorovi neodložitelného špionážního thrilleru Já, Poutník, se po vydání slehla zem a autor pouze na svém webu rok co rok slibuje, že příští rok už fakt konečně napíše něco dalšího. Sliby chyby, panáčku! Pokud taky od tohoto autora nutně potřebujete další knihu, nezbývá vám nic jiného, než doufat, že příští rok to vyjde. Nebo raději sáhnout po trilogii NomádExil Hacker od Jamese Swallowa!

 

JOJO MOYESOVÁ

Autorka bestselleru Než jsem tě poznala a volných pokračování Život po tobě a Sama sebou si dala pauzu, aby si užila vydělané peníze. Pauzu si jistě zasloužila, ale co my čtenáři? Naštěstí Jojo Moyesová není úplně beznadějný případ a před pár dny se k nám donesla informace, že její nová kniha už vyšla v angličtině, takže česky bychom se jí skutečně příští rok měli dočkat!

 

JOHN GREEN

„Spisovatel, který naučil mileniály číst“, jak se Johnu Greenovi někdy přezdívá, si taky dopřává už podezřele dlouhou pauzu. Naposledy jsme od něj četli vynikající young adult román Jedna želva za druhou, ve které líčí dospívání mladé dívky s obsedantně kompulzivní poruchou. Doufáme, že v roce 2020 John Green vydá něco dalšího, protože Hvězdy nám nepřály jsou naše srdcovka!

 

ERIK AXL SUND

Trilogii Vraní dívka dvojice Švédů skrývající se pod pseudonymem napsali až překvapivě rychle. S plánovanou trilogií Melancholie si ale ukousli větší sousto, než čekali, a tak se po knize Skleněná těla odmlčeli a my dodnes nevíme, jestli další díly máme čekat, nebo ne. Naštěstí je děj uzavřený a každý díl trilogie má mít odlišný děj i hrdiny, takže jde Skleněná těla číst i samostatně, ale je to škoda. Kniha je to totiž nádherně temná a jde až do hlubin lidské duše, čímž se od jiných severských krimi výrazně liší!

 

BECKY ALBERTALLI

Oceňovaná spisovatelka úspěšných románů Probuzení Simona SpieraPodělaným navrch a Holka mimo rytmus dokázala, že knihy pro teenagery nemusí být jenom hloupé oddechovky, ale že můžou mladým čtenářům dávat i něco navíc. Její příběhy se obvykle týkají LGBT témat a pokaždé jsou vtipné, roztomilé a zahřejí u srdce. My proto doufáme, že v roce 2020 se dočkáme dalšího příběhu z pera této spisovatelky!