TIPY NA ČTENÍ: TYHLE SRPNOVÉ KNIHY SI NENECHTE UJÍT!


Novinky od Stefahana Ahnhema, Colleen Hooverové i pokračování Psího poslání. Připravte se na srpnové knižní žně! Vybrali jsme 8 novinek, které by vás v osmý měsíc roku rozhodně neměly minout!

DEVÁTÝ HROB

„Lepší než Nesbo!“ tak mnozí čtenáři hodnotili předchozí detektivku Stefana Ahnhema Oběť bez tváře. I v další knize tohoto švédského autora se můžete těšit na mrazivou atmosféru, děsivé vraždy a napětí tak nesnesitelné jako ledový vichr. Zkrátka další případ pro Fabiana Riska!

POD KRVAVÝMI NEBESY

Z mrazivého Švédska do horké Itálie. Píše se rok 1943 a sedmnáctiletý Pino Lella utíká z bombardovaného Milána do hor, kde místnímu knězi pomáhá přes skalnaté průsmyky a hřebeny převádět židovské uprchlíky do bezpečí neutrálního Švýcarska. Osud pro něj má ale další plány! Neuvěřitelný historický román vznikl podle skutečného příběhu dnes již téměř stoletého stařečka. A Hollywood na příští rok chystá film!

NÁMI TO KONČÍ

Co jste ochotni odpustit člověku, kterého milujete? Lily má za sebou dlouhou cestu, ale věří, že teď je samostatná a silná žena, kterou jen tak nic nerozhodí. Jenže pak potká Rylea. Je to pohledný sympaťák a je do Lily blázen. Jenže pak udělá něco, co Lily obrátí život vzhůru nohama. Láska někdy bolí víc, než by měla… Další nezapomenutelný román Colleen Hooverové vychází v oblíbené edici New Adult!

PÁD DO TMY

Nová kniha od špičkové české spisovatelky Kláry Janečkové námětem i čtivostí připomíná knihy Jodi Picoultové. Pád do tmy vypráví o zneužívání a o tom, že pomsta chutná nejlépe za studena. Stejně jako ve svých předchozích knihách, i tentokrát autorka líčí každodenní dramata, která se mohou přihodit komukoliv z nás.

PSÍ DOMOV

S nadsázkou se dá říct, že co Čech, to páníček. Málokterý národ miluje psy tolik jako Češi. Snad i proto patří knihy Bruce Camerona Psí poslání a Psí cesta mezi stálice českých knihkupectví. A všichni milovníci němých tváří se mohou radovat, nakladatelství Ikar v srpnu totiž vydá očekávaný třetí díl této „psí trilogie“. Připravte si kapesníčky, budete je potřebovat!

DENÍK PRAŽSKÉHO STUDENTA

Znáte facebookovou stránku Deník pražského studenta? Tak to rychle napravte! Pokud patříte mezi „kastu“ studentů, nejspíš se s většinou zážitků, hlášek a situací dokážete snadno ztotožnit, ať už studujete v Praze, v Brně nebo někde v zahraničí. Pokud už máte léta studií za sebou, kniha ve vás probudí veselé (i děsivé) vzpomínky na doby, kdy jste museli využít s omezeným rozpočtem, nedostatkem spánku a non stop kocovinou…

MĚSTO MEZI ZELENÝMI KOPCI

Co vznikne, když se sejdou největší hvězdy české literatury v jedné knize? Prázdninovou atmosférou prodchnutá sbírka povídek! Do Města mezi zelenými kopci svými příběhy přispěli Michal Viewegh, Alena Mornštajnová, Martin Goffa, Pavla Horáková nebo Miloš Urban. Každý se ovšem s tématem „léto“ popasoval po svém: najdeme zde gangsterku, romantický příběh i ztřeštěný humor.

SPOLEK PŘÁTEL KRÁSNÉ LITERATURY A BRAMBOROVÝCH KOLÁČŮ

Legendární kniha u příležitosti filmu vychází znovu, tentokrát s filmovým přebalem. Ten úžasný příběh z anglických ostrovů krátce po skončení druhé světové války, ovšem zůstává stejně nezapomenutelný jako předtím. Doporučujeme všem romantickým duším, takhle knížka vás prostě zahřeje u srdce!

Už víte, co budete v srpnu číst? ;)